Tarot Falı

Tarot Falı

  • 24 Kasım 2019 Pazar, Saat: 01:29:00

     Tarot yalnızca bir kehanet falı değildir. Ancak bu yazımda sadece kehanet yönüyle ele alacağım. Tarotun ne zaman ilk olarak ortaya çıktığı tam olarak bilinmemektedir. Ancak bazı teoriler mevcuttur. mısır hindistan veya çinden yayıldığı düşünülmektedir. Eski mısırda tarot kelimesinin Tora kelimesinden geldiği düşünülmektedir. Tora firavunlar demektir. Tarot kelimesinin eski Mısır bilgelik Tanrısının ismini aldığı da düşünülmektedir.

    Tarotun genel yapısına baktığımızda tarotta 78 kart bulunmaktadır. bunların 22 si büyük arkana 56sı küçük arkana kartlarıdır. Büyük arkanada kartlar 22 tane olmasına rağmen 1 den 21e kadar sıralandırılır ve 22. kartın numarası 0 dır. Joker özel bir karttır. Büyük arkanadaki 22 kart da astroloji ve simya ile ilgilidir. Bu kartların 12 si burçları 7 si kutsal kabul edilen gezegenleri ve 3 tanesi simyadaki ateş su ve hava olgularını karşılar. 4. olgu olan toprak küçük arkanada bulunmaktadır. Büyük arkananın doğuda var olan gizemli görülemeyen ve kontrol edemediğimiz ama hayatımızı etkileyen olaylarla ilgilenir. Küçük arkanada ise hayatımızdaki daha basit olayları gösterir. Kartların ters veya düz açılmasına göre anlamları değişmektedir.  İş ilişki ve genel açılım olarak 3 çeşidi mevcuttur ve hepsi için farklı miktarda kart seçimi yapılması gerekmektedir.

   Tarot falı tamamen kişiye özel bakılmaktadır. Bu fal türünde de uzman yorumculardan yardım alınması gerekmektedir. Falnehri ekibi olarak, sizler için tüm fal türlerinde deneyimli, gerçek uzman yorumcuları bir araya getirdik. Hemen yorumcunuzu ve kartlarınızı seçip, sorunuzu sorabilir, falınızı gönderip, uzman yorumcularımızdan yorum alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

helin
helin
Üyelik Tarihi: 21.05.2019 12:54

her türlü fal çeşidine bakım yapabiliyorum.